KONDIČNÍ FUNKČNÍ TRÉNINK

KONDIČNÍ FUNKČNÍ TRÉNINK

Funkční trénink znamená cvičení, které napomáhá správně funkčnímu – fungujícímu tělu. A to jak po stránce kardio-vaskulární, tak po stránce zdravotní a s ohledem na držení těla. Při tréninku využíváme váhu vlastního těla. Funkční trénink je především o výsledcích, ne o jednotlivých cvicích nebo použitém náčiní. Nejde nám o počet opakování, ale o počet správně provedených opakování. Funkční trénink je o metodě, individuálním přístupu, progresivním tréninku, pravidelném cvičení a postupném zlepšování, (p)rehabilitaci, práci na mobilitě/stabilitě, různých typech síly a vytrvalosti, rozvíjení základních pohybových vzorců pro zdraví a sílu, pro život.

Nezáleží na tom, jestli jste vytrénovaní sportovci, hrajete závodně tenis nebo si zkrátka chcete jenom zacvičit. Kondiční funkční trénink dává příležitost každému! Ačkoliv jde o skupinový či individuální funkční trénink, každý jede sám za sebe, cvičí na svoje maximum a posouvá se ke svému cíli.

Funkční trénink je jednou z nejoblíbenějších forem skupinových lekcí. Je zábavný, rychlý, dynamický a výsledky jsou vidět téměř okamžitě. Rozvíjí všechny svalové skupiny, pomáhá ke správnému držení těla a stabilizaci kloubního aparátu.

Funkční silový trénink je nastavený tak, aby co nejvíc kopíroval běžnou denní aktivitu. Tím se zcela liší od zátěže v posilovně. Cviky jsou rozdělené do 8 základních skupin: dřep, předklon, výpad, rotace, tah, tlak, přenesení a lokomoce.

Při funkčním tréninku se využívají nejčastěji fitness pomůcky jako je TRX závěsný systém, medicinbal, kettlebell, silový expander nebo lodní lano.

https://sab2m.cz/wp-content/uploads/2021/05/DSC_8650.jpg

V současné době není vypsaný termín

Lektor Robert Krystek